Moderní vytápění – AGROIPNOS – voda, topení, tepelná čerpadla
606 345 066
nemec@agroipnos.cz
Nedabyle 128
České Budějovice
fb

Moderní vytápění

SYSTÉMY SÁLAVÉHO VYTÁPĚNÍ A ROZVODŮ VODY GABOTHERM

Kladete na své bydlení vysoké nároky? Jednou z klíčových otázek, které se vyplatí dobře promyslet při stavbě nebo rekonstrukci domu, je otázka vytápění, které může byť současně chlazením. Pokud toužíte po příjemném a pohodlném řešení, které chrání zdraví vaší rodiny, seznamte se se systémy sálavého podlahového, stěnového nebo stropního vytápění.
Značka gabotherm® představuje nejvyšší standard v oblasti nízkoteplotních sálavých systémů. Bezpečné a odolné polybutenové trubky přinášejí v porovnání s klasickým vytápěním radiátory množství výhod. Teplo vyzařované ze stěn nebo podlahy se rovnoměrné rozkládá v prostoru a podstatné snižuje proudění vzduchu, což docení nejen rodiny s malými dětmi nebo alergici. Sálavé systémy nezabírají místo, nevyžadují prakticky žádnou údržbu, a což je důležité, spoří vaše provozní náklady. Rozhodněte se pro špičkovou kvalitu a osvědčené postupy, čímž ochráníte svou investici.

PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ GABOTHERM

Podlahové vytápění s trubkami gabotherm® je systém, jenž splňuje nejnáročnější kritéria a jeho výhody ocení architekt, montážník i uživatel. Chrání zdraví vaší rodiny před alergií, rovnoměrně prohřívá místnost a dovede snížit provozní náklady na vytápění až o 30 %. Trubky z polybutenu jsou vysoce odolné vůči usazování vodního kamene a ostatních nečistot. Při výběru podlahového vytápění zvolte vysokou kvalitu použitých trubek, předejdete jejich zanášení a drahým pozdějším opravám. Naše dlouholetá praxe potvrzuje, že optimální průměr trubek podlahového vytápění je 15 mm. Věnujte zvýšenou pozornost podmínkám záruky. Vezměte v úvahu nejen její trvání, ale také skutečnost, zda se vztahuje na celý systém nebo jen na jednotlivé komponenty.

 

Výhody, které hovoří samy za sebe:
 • účinně šetří zdraví celé rodiny – je to sálavý systém vytápění, u kterého nedochází k nežádoucímu víření prachu
 • prohřívá místnosti rovnoměrně – zajistí tak nejen příjemné teplo od nohou, ale také tepelnou pohodu ve všech místnostech
 • nízké náklady na vytápění – k vytvoření požadované teploty potřebujete vodu v teplovodním systému o 20°C nižší, než při vytápění radiátory, tím uspoříte až 30 % nákladů
 • vysoce odolný vůči usazovaní vodního kamene a ostatních nečistot díky polybutenovým trubkám
 • sálavý systém podlahového vytápění je komfortní a má příznivé účinky na zdraví díky rovnoměrnému rozložení teploty v místnosti
 • podlahové vytápění nevíří vzduch ani prach, což docení rodiny s dětmi, ale také alergici
 • nevysušuje se vzduch a v místnosti se udržuje stabilní přiměřená vlhkost vzduchu
 • k úspoře nákladů na vytápění dochází díky tomu, že i při nižší teplotě vzduchu je zachovaná teplotní pohoda, cítíte se příjemně a teplo se sáláním z velké plochy rovnoměrně šíří do celého prostoru
 • snadno a rychle regulovatelné, nevyžaduje žádnou údržbu
 • ideální řešení v kombinaci s kondenzačním kotlem nebo tepelným čerpadlem

STĚNOVÉ VYTÁPĚNÍ GABOTHERM

Stěnové vytápění prostřednictvím relativně vysoké teploty povrchu stěn dosahuje rovnoměrnou teplotu vzduchu, která může být výrazně nižší než při klasickém vytápění. Takto lze dosáhnout tepelné pohody při nižší spotřebě energie (nižší teplota vzduchu o 2 – 3 °C znamená úsporu až 15 %). Snižuje se riziko vzniku alergií a provoz je maximálně hygienický. Kromě vynikajících užitných vlastností umožňuje snadnou a rychlou montáž. Systém stěnového vytápění vytváří v prostoru teplotní homogenní pole. Přináší maximální komfort, přičemž vertikální rozložení teploty v prostoru je ideální.

Základním stavebním prvkem je plastová polybutenová trubka s kyslíkovou bariérou. Tento materiál nejlépe vyhovuje všem požadavkům na kvalitu a bezpečnost. Je spolehlivý, protože je pevný a současně pružný a ohybný. Velikou předností je absolutní odolnost vůči korozi a velká schopnost tlumit hluku v rozvodech. Rychlá a jednoduchá montáž i komplexní sortiment prvků a způsob jejich připojení snižují náklady během stavby nebo rekonstrukce budovy.

 

Výhody, které hovoří samy za sebe:

 • Maximální hygiena provozu – nevyvolává vertikální proudění vzduchu (víření prachu a bakterií) jako u topných těles, proto je mimořádně vhodné pro alergiky.
 • Možnost použití jakéhokoli nízkoteplotního zdroje tepla (tepelné čerpadlo, solární článek, kondenzační a nízkoteplotní technologie).
 • Snížení spotřeby paliva jako výsledek poklesu teploty topné vody.
 • Velmi nízký objem topné vody v systému – 0,5 l na 1 m2 topné plochy. Minimalizovaný průměr trubek a odpovídající objem vody umožňuje – a to je zatím jedinečné v oblasti stěnového teplovodního vytápění – jednovrstvé omítání s překrytím trubky, v ideálním případě pouze 5 mm. Tím se značně redukuje čas nutný k provedení prací, ale i cena celého systému.
 • Vysoká variabilita regulace, rychlá reakce na regulační zásah.
 • Minimalizace vlhkosti stěn, odstranění plísní a mikroorganismů. Výsledkem je značné snížení rizika vzniku alergií v obývaných prostorech.
 • Bezúdržbový provoz. Po správné instalaci, natemperování stěn a dokonalém odplynění systému není třeba žádný další zásah po celou dobu provozu.
 • Možnost výhodného využití v památkově chráněných objektech.
 • Jednoduchá montáž a instalace.
 • Možnost využití i pro chlazení. Chladicí výkon představuje obecně cca 30 % topného výkonu plochy.
 • Při použití trubek gabotherm® hetta není třeba před nebo během omítání potrubí temperovat nebo vytápět. Tím je systém nezávislý na následném omítání a provádění stavebních prací (řádově minuty).